Skip to main content

 

تحلیل بنیادی

تحلیل بنیادی چیست ؟

 

تحلیل بنیادی، روشی برای بررسی کردن سهام به وسیله ای محاسبه ارزش ذاتی سهم مورد نظر. در نوع تحلیل، ما با مطالعه همه ای موارد تأثیرگذار بر ارزش سهم، مانند وضعیت مالی، اهداف، موضوع فعالیت ومدیریت شرکت، صنعت و شرایط اقتصادی انجام می‌شود.

هدف اصلی این چنین تحلیل‌ها، پیداکردن ارزشی خاص می باشد که بتوان آن را با قیمت حال سهم مقایسه کرد و درنتیجه سرمایه‌گذار بتواندخیلی دقیقتر برای خرید یا فروش سهم تصمیم‌گیری کند.

ارزش سهم = Value 

قیمت سهم = Price

اگر سهامی ارزشش (Value) پایین‌تر از قیمت (Price) حال(قیمت روی تابلو) سهم باشد، در چنین مواقعی قیمت سهام افزایش‌یافته است و سرمایه‌گذار می‌تواند اقدام یا تصمیم به فروش سهام خود بگیرد. همچنین اگر ارزش بیشتر از قیمت حال(قیمت روی تابلو) باشد، سهام به عنوان سهم سودآور در آینده مناسب خرید یا اقدام به خرید می توان کرد.

هنگامی‌ که بازار این اختلاف قیمت بین ارزش سهم و قیمت فعلی سهم را جبران کند و با افزایش قیمت سهم به سمت ارزش سهم آن را تنظیم کند، سرمایه‌گذار به هدف خودش که به دست آوردن سود بوده است، می‌رسد.

 

هدف تحلیل بنیادی سهام در بورس همین است

 

در زیر مطالبی جهت آموزش شما عزیزان در جهت یادگیری و درک بهتر تحلیل بنیادی قرار گرفته شده است .

 

 


 

 

مجمع عمومی موسس

انواع مجامع عمومی شركتهای سهامی

 

مجمع عمومی شرکت سهامی، از اجتماع صاحبان سهام تشکیل می شود. مقررات مربوط به حضور چندین نفر برای تشکیل مجمع عمومی و آراء لازم جهت اتخاذ تصمیمات در اساسنامه معین خواهد شد مگر در مواردی که به موجب قانون تکلیف خاص ادامه مطلب

 

ادامه مطلب

 

 


 

افزایش سرمایه

انواع افزایش سرمایه

 

افزایش سرمایه یکی از کلیدی ترین تغییرات شرکت ها برای تامین منابع مالی خود می باشد و برای سرمایه گذاران در بورس و اوراق بهادر نیز این تغیرات مهم می باشد و همچنین نیاز هست تا سرمایه گذاران از انواع افزایش سرمایه ادامه مطلب 

 

ادامه مطلب

 

 

 


 

ترازنامه

چند رکن اساسی در ترازنامه های شرکت ها

 

سرمایه گذاران در بازار سرمایه باید  نیاز دانش اولیه برای خواندن صورت های مالی شرکت های موجود در بورس و اوراق بهادر را داشته باشند تا بتوانند با خیال راحت و مطمئن سرمایه گذاری مناسب دریک سهام با ارزش داشته ادامه مطلب 

 

ادامه مطلب

 

 

 


 

سرمایه گذاری در بورس نیازمند یادگیری مجموعه ای از روش‌های تحلیلی است که شما میتوانید  با استفاده از مطالب بالا اطلاعات مقدماتی تحلیل بنیادی در بازارسرمایه گذاری در بورس را فرا بگیرید.سعی ما این است که با زبانی ساده مطالب دشوار بورس را به شما آموزش دهیم با نظرات خود ما را در این مسیر همیاری کنید.